Ekologiczna mąka kokosowa

Mąka kokosowa. Zdrowa alternatywa dla pszenicy.
Mąka kokosowa posiada naturalnie niski poziom przyswajalnych węglowodanów, nie zawiera glutenu, jest pełna sprzyjającego zdrowiu błonnika (jedna łyżeczka mąki kokosowej zawiera go aż 5g, co daje 38g błonnika w 100g mąki kokosowej) oraz ważnych składników odżywczych i wyśmienicie smakuje!
Powstaje z drobno zmielonego miąższu kokosowego, z którego usunięto większość tłuszczu i wilgoci. Mąkę kokosową można używać w znacznym stopniu tak, jak mąki pszennej- do wyrobu różnorodnych i przepysznych chlebów, placków, ciasteczek, tortów, przekąsek i deserów, a także dań głównych. Badania wykazują, że wzbogacenie diety już o małą ilość błonnika ma znaczący wpływ na stan zdrowia. Na przykład, podczas badania nad chorobą sercowo- naczyniową stwierdzono, że wśród ludzi, których dieta była bogata w błonnik ryzyko wystąpienia choroby serca było mniejsze o 21% niż u innych. Z łatwością można zwiększyć ilość konsumowanego błonnika o 9 – 11 gramów po prostu dodając do zjadanych codziennie potraw kilka łyżek stołowych mąki kokosowej (dosypując do napojów, wypieków, zup) lub używanie jej do pieczenia.
            

kę kokosową szczególnie polecamy osobom z wrażliwym układem trawiennym, celiakią, ludziom borykającym się z alergią lub cukrzycą.

Źródło: „Cud mąki kokosowej” Bruce Fife